Autor Tema: Sta trenutno citate....  (Pročitano 146284 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MIKIMIKI

• Terminator
Sta trenutno citate....
« Odgovor #90 poslato: 29.09.2006 15:20:00 »
Citam 1. nastavak 6. knjige (previse je debela da bi se stampala kao jedna knjiga - rece cikica koji prodaje knjige :shock: ) i ....
Reci cu nesto kad procitam sad sam na pola.

Van mreže nes

• Dominator
Sta trenutno citate....
« Odgovor #91 poslato: 16.12.2006 23:43:45 »
Citam upravo Olimp od Simonsa nastavak Iliona i
nekako ko da ne citam Simonsa sve mi nesto bez veze mnogo sam vise ocekivao valjda, Ilion jos i moze da dobije prelaznu ocenu ali ovo cu procitati samo zato sto hocu da zaokruzim pricu.
Komercijala bre.

Uzgred pre ovog iscitah nastavke Ambera, pa i nije lose kolko ga neki popljuvase ali takodje komercijala.

A izmedju te dve,iskopao sam staru knjigu, NEPOBEDIVI od Stanislava Lema,
bez komentara samo preporuka, originalno interesantno odlicno.
Citajuci takve knjige zaista nekapiram producente koji maltretiraju osrednje scenariste i rezisere sa nekim neoriginalnim i smornim temama, pored ovakvih jednostavnih a uzbudljivih knjiga.
"Pre nego što popravite svet, popravite česmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo srećniji i lepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar zube."

Duško Radović

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
Sta trenutno citate....
« Odgovor #92 poslato: 17.12.2006 02:44:52 »
Citat: "nes"

Citajuci takve knjige zaista nekapiram producente koji maltretiraju osrednje scenariste i rezisere sa nekim neoriginalnim i smornim temama, pored ovakvih jednostavnih a uzbudljivih knjiga.

Meni je Nepobedivi u Top 5sf listi svih vremena.
Jednostavna i tako dobra knjiga! :D
Zajedno sa Solarisom Lemov masterpiece

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
Sta trenutno citate....
« Odgovor #93 poslato: 17.12.2006 11:46:10 »
Jim Butcher - Drezden Files 05 - Death Masks

And I'm loving it...

Van mreže nes

• Dominator
Sta trenutno citate....
« Odgovor #94 poslato: 17.12.2006 16:29:36 »
Citat: "tamburix"

Meni je Nepobedivi u Top 5sf listi svih vremena.
Jednostavna i tako dobra knjiga! :D

Da napisem nesto?
Davno nista nismo kacili. :wink:
"Pre nego što popravite svet, popravite česmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo srećniji i lepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar zube."

Duško Radović

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
Sta trenutno citate....
« Odgovor #95 poslato: 21.12.2006 04:16:27 »

Baahhhh mislis da bi bilo bolje da ga iskasape i oskrnave kao SOLARIS. Neka, fala lepo al ja cu ipak da uzmem radije knjigu nego film koji je po istoj radjen :roll:

Van mreže nes

• Dominator
Sta trenutno citate....
« Odgovor #96 poslato: 21.12.2006 23:55:09 »
Citat: "Vorian"

Baahhhh mislis da bi bilo bolje da ga iskasape i oskrnave kao SOLARIS. Neka, fala lepo al ja cu ipak da uzmem radije knjigu nego film koji je po istoj radjen :roll:

Generalno gledano ti si upravu, ali kad pogledas kakve se gluposti snimaju ne bih imao nista protiv da snime i nesto kvalitetnije, jer recimo ovu knjigu siguran sam, nije procitalo bas puno ljudi, a isto tako za knjigu "sanjaju li androidi elektricne ovce"culo je samo 1% ljudi koji su odgledali BLADERUNER(ne mislim na ljude na ovom sajtu vec uopste),tako da u oblasti kinematografije takav film(po nekoj knjizi) sigurno nebi bio los potezjedini je problem sto jako cesto znaju da se otmu kontrolipasnimefilmpoput "I Robot" i skenjaju kompletnu Asimovljevu ideju ali to je opet problem losi producenti i osrednji scenaristi.

Duško Radović

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
Sta trenutno citate....
« Odgovor #97 poslato: 23.12.2006 16:25:05 »

Generalno gledano ti si upravu, ali kad pogledas kakve se gluposti snimaju ne bih imao nista protiv da snime i nesto kvalitetnije, jer recimo ovu knjigu siguran sam, nije procitalo bas puno ljudi, a isto tako za knjigu "sanjaju li androidi elektricne ovce"culo je samo 1% ljudi koji su odgledali BLADERUNER(ne mislim na ljude na ovom sajtu vec uopste),tako da u oblasti kinematografije takav film(po nekoj knjizi) sigurno nebi bio los potez....

Nazalost takvih filmova ima jako malo moz' ih na prste nabrojati. Nego nedavno sam citao zbirku prica Brajana Aldisa "Super-Toys Last All Summer Long and Other Stories of Future Time" , inace po naslovnoj prici (moze se procitati ovde) je Spilberg snimio film A.I. za koji je prava "nasledio" od Kubrika. Nego da se vratim temi, u predgovoru za knjigu Aldis je opisao kako je izgledala adaptacija njegovog dela u scenario, posebno su bila interesantna njegova razmimoilazenja sa Kubrikom kao i njegova nemoc, usled cinjenice da je sva prava na pricu prodao pomenutom, da spreci kreativne promene koje mu nikako nisu bile po volji..... vrlo interesantno za procitati na zalost nisam siguran da te knjige ima po nasim knjizarama (ja sam je pozajmio iz British Council biblioteke)

Van mreže Gaga

• Dominator
    • Osvoji IKEBANU
Sta trenutno citate....
« Odgovor #98 poslato: 23.12.2006 18:43:41 »
Ja čitam "Parfem" i sviđa mi se. Film je fantastičan, a knjiga još bolja. Ako vam kažem da je prva glava posvećena svemu što je smrdelo u Francuskoj u 18. veku i to je napisano na jedan fantastično ciničan način.
PHOTON TIDE

Some days you're the top dog; some days you're the hydrant.

Van mreže greymalk

• Terminator
    • http://www.rastko.org.yu/rastko-hu/index.html
Sta trenutno citate....
« Odgovor #99 poslato: 24.12.2006 14:34:34 »
http://www.laguna.co.yu/baza/pdf/491.pdf

Citat:
Mi nemamo budućnost, jer nam je sadašnjost suviše nestabilna. Jedino što možemo da planiramo jeste postupak za otklanjanje posledica. Prilagođavanje neočekivanim scenarijima. Prepoznavanje obrazaca...

Sa Lagune...

Kejsi Polard je nova vrsta proročice – svetski priznat ’trendolovac’ koji prepoznaje vruće trendove. Došavši u London da proceni novu verziju poznatog korporativnog logotipa, dobija novi zadatak: treba da pronađe autora tajanstvenih anonimnih video klipova koje neko izbacuje na internet – materijala o kome se širom sveta vode žive elektronske polemike.

Van mreže ralien

• Recruit
  • *
Sta trenutno citate....
« Odgovor #100 poslato: 21.01.2007 18:01:38 »
Trenutno je na sceni "Pesma boginje Kali" Dena Simonsa.

UriahHeep

• Gost
Re: Sta trenutno citate....
« Odgovor #101 poslato: 10.03.2007 10:52:54 »
...apsolvirao po ko zna koji put Polarisovu biblioteku...:) ali stalno se vracama Asimovu i Gregori Benfordu... :)

Van mreže Cold Zer0

• Dominator
« Odgovor #102 poslato: 11.03.2007 10:59:43 »
Zavrsio sam Straza! Straza! od Prachet-a. Kako me njegove knjige uvek oraspoloze :) Sada citam teoriju svega od Stivena Hoking-a.

Van mreže tamburix

• Administrator
  • Dominator
  • Loo loo loo, I've got some apples, loo loo loo...
    • eemagine
« Odgovor #103 poslato: 11.03.2007 16:13:52 »
izvukosmo temu iz naftalina :)

ja trenutno citam Patrik Ziskind - Parfem

nije SF al je mnogo dobra knjiga ;)

Van mreže Vorian

• Dominator
  • Das ist Statler !!!
« Odgovor #104 poslato: 11.03.2007 16:36:48 »
He kad je tema onako malko naftalinska

Eto ja npr trenutno citam "Post Captain" Patrika O Brajana, druga knjiga iz serijala Obri-Maturin nije SF (a i ima  ih u drugoj temi pa mozda i nju da izvadim iz naftalina) al ako je za utehu neki dan sam na poslu sasvim slucajno na svom flash disku nasao Hainske price pa sam ih jopet procitao (da da sram me bilo na poslu u radno vreme :twisted: )
« Poslednja izmena: 11.03.2007 16:39:37 Vorian »