Autor Tema: Sta trenutno citate....  (Pročitano 146523 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže maddog

• Dominator
Re: Sta trenutno citate....
« Odgovor #150 poslato: 31.10.2007 23:33:23 »
Štampam ovo pa odo u knjižaru, majke mi...
Ajd da mi preporučite nešto, al baš preporuka...
a kakve stvari te zanimaju? ajde reci, pa da ti damo neku BAS preporuku..   :)
Iskreno, odavno nisam čitao neki SCIENCE fiction, znači radnja je više na tehnološkim detaljima, sa dosta opisa tj. tumačenja, jerbo volim i da naučim nešto dok čitam...

Van mreže Starbuck

• Illuminator
« Odgovor #151 poslato: 11.11.2007 14:15:10 »
hmm..nisam tu bas pametna..meni je prica uvek na prvom mestu, pa ovo ostalo sve moze da prodje..  :)
al ipak..da li si citao Grad Kliforda Simaka? nije neki akcenat na S, ali je knjiga preterana, ja sam je citala par puta..
to je neka fora o covecanstvu koje polako izumire, o gradovim koji se prazne, i Zemlji koja ostaje psima i mravima..
 (znam da ovo zadnje zvuci cudno, ali knjiga je odlicna..hm..da li sam to vec rekla?  :) )
to je zapravo ciklus prica koje prate sudbinu porodice Vebster
i kraj knjige je brutalan
Spoiler: ShowHide
 poslednji Vebster pokrece sistem koji ce zauvek zatvoriti kupolu opustelog, poslednjeg grada ljudi, i posto je to nepovratno uradio, naredjuje robotima da ga prebace u hibernaciju, ali tako da se nikad ne probudi

Any more gunplay gets answered. You call the law in Sampson, you don't get to call it off just cause you're liquored up and popular on payday. 
Seth Bullock, Deadwood

Van mreže nes

• Dominator
« Odgovor #152 poslato: 12.11.2007 22:59:18 »
Robert Sojer - "Dve Vrste". Neka se pripremi Robert Sojer - "Dete", a nakon njega, "Zeleni Mars", pa "Plavi Mars"....

Uz duzno postovanje gospodinu Robinsonu, ali ja sam zapeo vec 2 meseca na Crvenom marsu i nesto mi ne ide,
nisam ocekivao takav blok.
"Pre nego što popravite svet, popravite česmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo srećniji i lepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar zube."

Duško Radović

Van mreže nes

• Dominator
« Odgovor #153 poslato: 12.11.2007 23:06:51 »
Iskreno, odavno nisam čitao neki SCIENCE fiction, znači radnja je više na tehnološkim detaljima, sa dosta opisa tj. tumačenja, jerbo volim i da naučim nešto dok čitam...

Ako nadjes "Tau zero" od Pola Andersona, vec sam smarao ljude ovdi sa tom knjigom a imas i recenziju na sajtu Photontidea
http://www.photontide.org/sf/index.php?menu=recenzije&prikazi_clanak=187
link za recenzije
http://www.photontide.org/sf/index.php?menu=recenzije

BTW totalno smo zabatalili recenzije i ostale stvari na sajtu,
ja doduse cekam dve knjige za koje cu nesto naskrabati uskoro ali ajde malo da se aktiviramo po tom pianju ;D
"Pre nego što popravite svet, popravite česmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo srećniji i lepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar zube."

Duško Radović

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #154 poslato: 13.11.2007 00:03:58 »
BTW totalno smo zabatalili recenzije i ostale stvari na sajtu,
ja doduse cekam dve knjige za koje cu nesto naskrabati uskoro ali ajde malo da se aktiviramo po tom pianju ;D

Istina, ali i dalje se nekad iznenadim kad vidim koliko ima tekstova.

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
Odg: Sta trenutno citate....
« Odgovor #155 poslato: 18.09.2012 10:39:48 »
Evo pročitah Utkani svet, pa reko da i ja kažem nešto za 2 Dnevnik na ovu temu  :)
Utisci su pomešani, sa jedne strane ima interesantnih stvari. Na primer priča o sestrama i načinu kako stvaraju svoja čudovišta, pa i Bič nije loš. Međutim sa druge strane ono što mi nedostaje jeste bolja povezanost između likova. Npr. On uvede 5 novih lilkova, opiše ih i pri sledećem susretu oni se ponašaju kao da su rod najrođeniji. Osim toga čitav taj Šedvelov, Bičev kao i Imakolatin motiv za osvetom mi je nekako tanak.
Pored Utkanog sveta pre sam pročitao njegove Knjige krvi, i zaključujem da definitivno Barker nije moja šoljica čaja.
Sa druge strane da ne budem totalni hejter čoveka, toplo preporučujem njegovu igru Chris Barker Undaying. Malo starija grafika ali je priča i mehanika savršeni. Primer kakva igra treba da bude.
Ukoliko nemate šta da čitate knjiga nije loša, ali ukoliko imate izbor umesto Utkanog sveta preporučujem Slučaj Čarlsa Dekstera Worda, od Lowercrafta. Bukvar horora...

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #156 poslato: 18.09.2012 10:43:13 »
Dobrodosao, Hrabri Viteze.  :)

Ja polako privodim kraju Hiperion/Endemion sagu. Kao sto sam naveo u drugom threadu, otrovao sam se od citanja.

Van mreže Ivan

• Urednik
  • Dominator
    • Ivan's Blog
« Odgovor #157 poslato: 18.09.2012 10:51:43 »
Evo pročitah Utkani svet, pa reko da i ja kažem nešto za 2 Dnevnik na ovu temu  :)
Utisci su pomešani, sa jedne strane ima interesantnih stvari. Na primer priča o sestrama i načinu kako stvaraju svoja čudovišta, pa i Bič nije loš. Međutim sa druge strane ono što mi nedostaje jeste bolja povezanost između likova. Npr. On uvede 5 novih lilkova, opiše ih i pri sledećem susretu oni se ponašaju kao da su rod najrođeniji. Osim toga čitav taj Šedvelov, Bičev kao i Imakolatin motiv za osvetom mi je nekako tanak.
Pored Utkanog sveta pre sam pročitao njegove Knjige krvi, i zaključujem da definitivno Barker nije moja šoljica čaja.
Sa druge strane da ne budem totalni hejter čoveka, toplo preporučujem njegovu igru Chris Barker Undaying. Malo starija grafika ali je priča i mehanika savršeni. Primer kakva igra treba da bude.
Ukoliko nemate šta da čitate knjiga nije loša, ali ukoliko imate izbor umesto Utkanog sveta preporučujem Slučaj Čarlsa Dekstera Worda, od Lowercrafta. Bukvar horora...

Barker je uvek imao sjajne detalja, vizualni dizajn, ideje - i lose zaplete (pa cak i likove). I, po meni, zbrzane krajeve.

Ali meni se tu toliko toga dopada - pazi samo imena i termine "Imakolata", "Menstruum", itd. - sve to mi je bas cool. Pa onda opis tepiha, kada prvi put pomene njegov izgled, ja sam ga bukvalno zamislio u glavi.

Meni se od Barkera i dalje najvise svidja decija knjiga Kradljivac Vecnosti.
www.madheadgames.com
facebook.com/madheadgames
twitter.com/madheadgames

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #158 poslato: 18.09.2012 10:54:50 »
Au da, Undying... Odlicna igra, samo je kraj bio malo meh...
Takodje je bila dosta dobra igra 'Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth'
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #159 poslato: 18.09.2012 12:00:14 »
@Aca
Drago mi je da konačno vidiš šta je prava naučna fantastika. Filmovi, serije, stripovi i igre su Ok, ali knjige su knjige.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #160 poslato: 18.09.2012 13:40:41 »
Baci pogled na ovo http://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_and_Secret_Show To je za mene mnogo bolja, ne potpuno hororična verzija Barkera, i mnogo više vuče na taj neki magijski realizam koji je Gejmen kasnije progurao, ali malo mračnije i uvrnutije, ne bukvalno doduše.

Lavkraft je vrlo kul i zanimljiv, ali mislim da i njega vreme polako prevazilazi. Horor je što se toga tiče vrlo nezahvalan žanr. Naravno, ako možeš, pronađi zbirku http://www.dereta.rs/1b65f2ac-ac78-4e57-8673-671d5e074790/S-onu-stranu-sna.aspx
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
« Odgovor #161 poslato: 19.09.2012 09:04:03 »
Dobrodosao, Hrabri Viteze.  :)
Ja polako privodim kraju Hiperion/Endemion sagu. Kao sto sam naveo u drugom threadu, otrovao sam se od citanja.
Čitao sam prvi deo sage. Hiperion i Pad Hiperiona vrlo dobre knjige. Ideje su mu sjajne i zaista nove. Međutim nešto sam se posle malo zasitio Simonsa pa nisam nastavio sa Endimonom. Uvek sam skeptičan prema nastavcima.

Baci pogled na ovo http://en.wikipedia.org/wiki/The_Great_and_Secret_Show To je za mene mnogo bolja, ne potpuno hororična verzija Barkera, i mnogo više vuče na taj neki magijski realizam koji je Gejmen kasnije progurao, ali malo mračnije i uvrnutije, ne bukvalno doduše.

Hvala na ideji ali za sada mi je dosta Barkera. trenutno sam uzeo Something wicked this way comes od Bredberija. Do sada sam od njega čitao Farenhajt 451. Knjiga je bila sjajna kritika savremenog društva, fanatastika čvrsto utemeljena na onome što se danas dešava sve više i više. Proročko delo s obzirom da je napisano 1953. Zasnovan na njoj snimljen je i film Equilibrium. Topla preporuka.
« Poslednja izmena: 19.09.2012 09:10:45 Hrabri vitez »

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #162 poslato: 19.09.2012 14:57:15 »
Ja sam Bredberija nekoliko puta pokušao da čitam (Farenhajt, Maslačkovo vino) i nije mi se nešto jako svidelo...

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
« Odgovor #163 poslato: 24.10.2012 00:54:22 »
Evo pročitah Something wicked this way coming od Bredberija. Iako nisam očekivao previše zaista sam razočaran kvalitetom romana. Osim toga stil pisanja mu je takav da ga je mestimično dosta teško ispratiti (ili je do prevoda). U svakom slučaju horor ispod prosečnog kvaliteta, dve klase ispod Farenhajta 451.
Pre toga sam pročitao Vukodava. E to je bilo prijatno iskustvo.
Nekoliko dana nakon pročitane knjige zapitao sam se šta mi se to toliko svidelo u Vukodavu. Niti je zaplet nešto previše orginalan (ko je spomenuo Konana varvarina) niti je razvoj likova previše ubedljiv, a ni radnja nije inovativna i drugačija od onoga što sam do sada u fantasiju pročitao. Posle nekog vremena mi je sinulo. Atmosfera u romanu je vrhunska. Potka o slovenskim plemenima okruženim negostoljubivim i drugačijim narodima, u svetu gde mrtvi ustaju i gde bogovi čuvaju svoje heroje, o surovim i neobičnim običajima i religijama, me je kupila od samog početka. Prema tome ako tražite prijatan mind free fantasy Vukodav je pravi izbor za hladna popodneva uz šolju toplog čaja ili kafe već po Vašem izboru.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #164 poslato: 24.10.2012 20:38:11 »
Nekoliko dana nakon pročitane knjige zapitao sam se šta mi se to toliko svidelo u Vukodavu. Niti je zaplet nešto previše orginalan (ko je spomenuo Konana varvarina) niti je razvoj likova previše ubedljiv, a ni radnja nije inovativna i drugačija od onoga što sam do sada u fantasiju pročitao. Posle nekog vremena mi je sinulo. Atmosfera u romanu je vrhunska. Potka o slovenskim plemenima okruženim negostoljubivim i drugačijim narodima, u svetu gde mrtvi ustaju i gde bogovi čuvaju svoje heroje, o surovim i neobičnim običajima i religijama, me je kupila od samog početka. Prema tome ako tražite prijatan mind free fantasy Vukodav je pravi izbor za hladna popodneva uz šolju toplog čaja ili kafe već po Vašem izboru.
E hvala ti za ovo, upavo mi je sinulu da mi se ovako nešto baš čita! U poslednje vreme uglavnom čitam ne-fantastiku (naučnu i ovu drugu), ali neki uvrnuti, neobičan fantasy bi mogao da mi legne, posebno nešto light i što peca na atmosferu, ne thinky-thinky. :)