Autor Tema: Sta trenutno citate....  (Pročitano 146519 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže loki74

• Recruit
  • *
  • Strah je ubica uma.
Odg: Sta trenutno citate....
« Odgovor #165 poslato: 03.12.2012 17:40:14 »
Trenutno čitam svoj omiljeni broj, tačnije dvobroj Sirijusa-161 i 162. Sa meni jednom od najboljih sf priča, Silverbergovom pričom o elektronskim ,,inkarnacijama'' Sokrata i Pizara, tu je Oldisova U Areni, odlična kolaboracija Vagnera i Drejka-Ubojica, Dromidska skulptura Mihe Remeca i još nekoliko odličnih tekstova.
Generalno više čitam epsku fantastiku, urbanu fantastiku & horor nego sf, ali volim i sf, prvenstveno stare majstore Asimova, Simaka i druge, i naravno Sirijus uz koji sam odrastao. Međutim noviju sf scenu slabo pratim, ne stižem, nekako mi više leži epska fantastika, a i ima je dosta u ponudi, pa ne moram puno kopati da dođem do nje.
Inače, pozdrav svima  :), mislim da ovde ne poznajem nikog uživo, sem Ivice.
Tajno pišem zbirke po kućama.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #166 poslato: 03.12.2012 17:59:19 »
U zadnje vreme sam odlslusao audibookove/procitao:

Cold Days [14. knjiga Dresden Files serijala] - Fenomenalno. Super-fantasticno fenomenalno.

Redshirts [John Scalzi] - Na pocetku bi se pomislilo da ce knjiga pratiti samo fenomen redshirts karaktera u ST serijama, ali se brzo transformise u odlican SF. Jako dobra knjiga, sve preporuke.

The Blade Itself [First Law trilogy] - Odlicna fantasy knjiga, solidan svet i fokus na karaktere koji se razvijaju kako vreme ide. Odmah sam se bacio na nastavak.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #167 poslato: 03.12.2012 19:04:47 »

Cold Days [14. knjiga Dresden Files serijala] - Fenomenalno. Super-fantasticno fenomenalno.

Whoa, izasao? Awesome...
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #168 poslato: 03.12.2012 19:09:46 »
Jim Butcher nije normalan, ne znam dokle ce moci da nastavi ovim tempom da mu je svaka knjiga awesome. Sa ovom knjigom je promenio dosta stvari unutar univerzuma, sledece knjige ce imaju odlican potencijal za rast.  Damn him, sto ih ne pise brze! :D

Tesim se cinjenicom da je krenuo da pise steampunk knjigu.  :)
« Poslednja izmena: 03.12.2012 19:13:43 DieH@rd »

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #169 poslato: 03.12.2012 19:47:25 »
Zdravo Loki74 :) Inače, i ja trenutno čitam epsku fantastiku, i to Vukodava kog je i Hrabri vitez preporučio. Ide nekako, čitam, ali najviše mi smeta što narator sa vremena na vreme ima te ispade tipa ''bio je on delija i po'', i tako neka zapažanja polu-babe, polu-seoskog morona, koji mi nekako ubijaju mračan ton settinga.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #170 poslato: 03.12.2012 20:41:11 »
Citam dve autobiografije, Luja Armstronga i Dzeronima (tanke knjizice, ali sam i ja tanak sa vremenom uzasno) i eseje Duska Radovica.
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže loki74

• Recruit
  • *
  • Strah je ubica uma.
« Odgovor #171 poslato: 04.12.2012 00:10:59 »
Meni se Vukodav baš dopao, ali samo prve dve knjige...treća i četvrta padaju u kvalitetu...barem sam ja imao takav
utisak.
Tajno pišem zbirke po kućama.

Van mreže jack

• Dominator
  • So long, and thanks for all the fish.
« Odgovor #172 poslato: 04.12.2012 09:17:35 »
Meni se Vukodav baš dopao, ali samo prve dve knjige...treća i četvrta padaju u kvalitetu...barem sam ja imao takav
utisak.

Ditto. Takodje prilicno brzo pocnes da uvidjas obrazac "oni su trenirali puno, bili su jaki, ali Vukodav je izasao iz rudnika i zubima pokidao njihove oklope". I dalje, ostao mi je u ok secanju. Samo nemojte gledati film. Nikakoooo :)
--
Mirko R.

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #173 poslato: 04.12.2012 15:56:35 »
Isto. Prve dve su sjajan uvod u epic avanturu sa slovenskom aromom :)
Spoiler: ShowHide
Treća knjiga... moglo je i bez nje? Četvrta knjiga je skroz navrat-nanos, sve do zbrzanog kraja koji je trebao da bude kao neki grandiozni vrhunac i kraj Vukodava a ispalo je jako meh.
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže jack

• Dominator
  • So long, and thanks for all the fish.
« Odgovor #174 poslato: 04.12.2012 16:49:58 »
@Twist

Citao sam kako su knjige izlazile, stao sam na drugoj :( Verujem da si u pravu, i drugi su imali iste komentare.
--
Mirko R.

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
« Odgovor #175 poslato: 15.12.2012 17:11:38 »
Rizikujuci sveopštu ekskomunikaciju svih poklonika GRR Martina, mogu da kazem da se konačno u svetu epske fantastike pojavio pisac koji je više nego kadar da ga zameni na tronu. Radi se o Joe Abercombu piscu trilogije First Law. Trilogiju čine ove tri knjige
1.The Blade Itself
2. Before They Are Hanged
3. Last Argument of Kings
Laguna je za sada objavila samo prve dve, ali treću nije problem pronaći na nekom torentu.
Knjige su odlične i toplo ih preporučujem za duga zimska popodneva uz vruć čaj sa rumom ili nekim drugim alkoholom.
Zašto je bolji od Martina?
1. Veoma interesantna priča, puna izdaje, nasilja, sexa, zavera i akcije koja vam ne dozvoljava da se odvojite od knjige na trenutak.Rame uz rame sa Martinom.
2. Nije skriboman, trilogija je zaista završena. Sledeće knjige koje je objavio se dešavaju u istom svetu ali je ne nastavljaju.
3. Likovi su sjajni,dobro razrađeni, i nadasve realni. Npr imate okrutnog inkvizitora Gloktu strah i trepet inkvizicije, bič arhilektora Sulta, koji bez trunke premišljanja i griže savesti muči i iznuđuje priznanja. Sa druge strane on je bogalj, bivši ratni heroj, preživeo dvogodišnje zarobljeništvo zbog čega se noću mokri u gaće.

Evo šta on sam kaže zašto ih je napisao;
...I want to read a fantasy with all the grit, and cruelty, and humour of real life. Where good and evil are a matter of where you stand, just like in the real world. I want dialogue that actually sounds like people talking, and action that actually feels like people fighting. I want magic and adventure, sure, but I want it to hurt. I want blood, sweat, and tears, and plenty of them. I want to read about characters as selfish, as flawed, as complicated, and as unpredictable as real people. I want a fantasy that can shock and surprise, amuse and horrify, delight and excite me, all at once...

Sve preporuke !!!

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #176 poslato: 15.12.2012 17:31:35 »
Ja bas trenutno slusam audiobookove od First Law triologije, stigao sam do pocetka trece knjige. Odlicne su i knjige a i narator.

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
« Odgovor #177 poslato: 15.12.2012 23:24:43 »

Još si pre preporučivao ovaj serijal, ali ni slutio nisam da ima 14 knjiga. Iako sam u principu skeptičan prema skribomanima, probaću. Jel može neki link ka audio fajlu ili pdf-u prve knjige?
Hvala

PS
Drago mi je da ti se sviđa Abercomb  :)

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #178 poslato: 15.12.2012 23:46:31 »
Okacio sam prvu knjigu na mom dropboxu, a ako ti treba konvertor za ebook-a u neki drugi format, preporucujem program Calibre.
https://www.dropbox.com/s/7wkr6ckh7ro644p/Jim%20Butcher%20-%20[Dresden%20Files%2001]%20-%20Storm%20Front%20(v1.1)%20(epub).rar
Audiobook-ove inace cita James Masters, veliki bonus za one koji su pratili Buffy/Angel serije. :D

Inace, Drezden Files je bio bucherov prvi writing projekat, jos se uvezbavao ali i sa prvom knjigom mozes videti "esenciju" frashize. U 4. knjizi je stvarno poceo da siri univerzum i da postavlja velike storylineove koji je preodlicno izdetaljisao u svim kasnijim knjigama. Sad je ono u "god tier"-u.

Proklet bio sto ne pise brze... [mada veoma je brz, jedna knjiga godisnje bez kasnjenja].

Van mreže ocnajob

• Terminator
« Odgovor #179 poslato: 16.01.2013 20:35:00 »
He, citao mi se ponovo "Bil, heroj galaksije" i prevrnem celu kucu da je nadjem i nadjem sve druge knjige iz tog kompleta (Biblioteka SF - "Zvezdane staze"), samo nju ne...  Ostale knjige su:

Verkor  - Izopacene zivotinje
Renar - Doktor Lern
Braner - Dela vremena
Gersak - Pitajte nebo
F. Pol - Pijanceva setnja

Nije lose ni ovo, mozda je vreme da se proceslja ponovo stivo citano u srednjoj...