Autor Tema: Sta trenutno citate....  (Pročitano 146298 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
Odg: Sta trenutno citate....
« Odgovor #180 poslato: 17.01.2013 15:27:40 »
"Bil, heroj galaksije" je knjiga koju sam verovatno najviše zaobilazio u gradskoj biblioteci, što je izgleda bilo potpuno pogrešno. :)
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #181 poslato: 17.01.2013 17:21:22 »
Ajoj, Bil... Sto me podseti, sad moram da je iskopam negde da je ponovo procitam. :D
« Poslednja izmena: 17.01.2013 18:48:43 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #182 poslato: 18.01.2013 10:32:35 »
"Bil, heroj galaksije" je knjiga koju sam verovatno najviše zaobilazio u gradskoj biblioteci, što je izgleda bilo potpuno pogrešno. :)

Malo si zakasnio. Jeste odlicna knjiga koju mnogi zaobilaze zbog cheesy/pretencioznog naslova, ali jos bolje je chitati dok si i sam u tom dobu :)

Van mreže neor

• Dominator
    • NEOR - naučna fantastika
« Odgovor #183 poslato: 18.01.2013 14:03:21 »
Trenutno čitam Firebird, za sada poslednja, šesta, knjiga Jack McDevitta u serijalu o Alexu Benedictu. Baš mi se sviđa čitav serijal, naročito tri poslednje knjige. Pomalo podseća na Asimova jer je i on često pisao u stilu detektivskih priča. Radnja se dešava oko 10.000 godina u budućnosti i prati prodavca antikviteta Aleksa Benedikta i njegovu asistenticu/pilota Čejs. Zaplet obično počinje nekim istorijskim događajem ili nekim antikvitetom koji se pojavi a onda pokušavaju da otkriju šta se stvarno desilo. Obično se priča razvije tako da događaji iz prošlosti imaju značajane efekte u sadašnjosti a Aleks i Čejs razgovaraju sa raznim ljudima na više planeta, povremeno upadaju u opasne situacije ili se upletu u neku zaveru.
Žao mi je što nema više knjiga, pa ako ih je neko čitao pa zna o čemu pričam i zna neke slične voleo bi da mi ih preporuči.
Zlatno doba, Darvinov radio, Brzina mraka - http://www.neor.rs/arhiva/neor/

Van mreže neor

• Dominator
« Odgovor #184 poslato: 23.01.2013 18:35:46 »
Leviathan Wakes (nedavno izdata i kod nas, u Laguninom izdanju, pod naslovom Buđenje nemani). Odlična spejs opera.
Postoji i nastavak Caliban's War, a najavljena je i treća knjiga u tom univerzumu Abaddon's Gate.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #185 poslato: 23.01.2013 18:55:28 »
Odlicne su obe knjige, mada teska Noir atmosfera u prvoj mi se vise svidela od malo klasicnije "space opere" u nastavku. Forsiranje realnijeg okruzenja i fizike je za svu pohvalu [kao i audiobook narator].
« Poslednja izmena: 24.01.2013 00:19:10 DieH@rd »

Van mreže neor

• Dominator
« Odgovor #186 poslato: 23.01.2013 20:28:21 »
Drago mi je da je i druga dobra. Jedva čekam onda da počnem i nju :)

Van mreže ocnajob

• Terminator
« Odgovor #187 poslato: 26.01.2013 23:29:20 »
Cloud Atlas (na srpskom) - procitao vise od pola knjige i moram da priznam da mi je prica sa Zachrijem u post apokalipticnoj buducnosti, bila nesto najteze za citanje do sada. Prevedeno je na srpski izmisljanjem nekog zamumuljenog jezika (podseca na Panteline postove sa FBa :), samo jos gore, reci su mutirane skroz, pa spajane ili razdvajane na neocekivanim mestima).

Inace, knjigu sam uzeo da bih pronasao jos neke odgovore vezane za ono sto sam video u filmu. Ali, izgleda da je ovo bas dobra adaptacija, sve je isto kao u filmu i nema neke vece dubine osim one prikazane. Sve price (sto sam procitao do sada) su verno prenete na film, osim price o Somni, koja je prilicno pojednostavljena i skracena.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #188 poslato: 04.02.2013 12:13:07 »
Završio sam Existence od Dejvida Brina. Knjiga je vrlo interesantna, sa dovoljno novih ideja i koncepata da se udaviš. Ali je najbitnije da u afterword-u kaže da će da napiše još jednu knjigu iz Uplift ciklusa. Yay!

Van mreže neor

• Dominator
« Odgovor #189 poslato: 04.02.2013 12:22:08 »
Da, nadam se da se nije samo šalio za Uplift.
Inače, čitajući Existence sam se obradovao da je deo Uplift univerzuma jer se dobar deo romana oslanja na Aficionado priču. Kasnije se ipak ispostavilo da je deo nekog alternativnog univerzuma.

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
« Odgovor #190 poslato: 13.05.2013 01:22:55 »
Pročitah pre neki dan Plaćenika (Wariors Apprentice) od Loiz Mekmaster Bižol. Inače to je treća knjiga u serijalu o Majlsu Vorkosiganu. Pored nje sam pročitao i prve dve Barajar i Krhotine časti. Utisak nakon ove 3 knjige je da se radi o totalnom mediokritetu. Ništa posebno, ni blizu Dini, Zadužbini, Kapiji ili Enderovoj igri, i drugim klasicima SFa.
Za one koji nisu u toku radi se o jedinoj ženi dobitniku čak 4 prestižne Hugo nagrade čime se izjednačila sa Robertom Hejnlejnom. Pomislio sam da ovo ne može da ne valja. Prevario sam se. Prosto ne znam po kom kriterijumu dodeljuju te nagrade.
Sledeći na redu je Dresden files.

Van mreže ocnajob

• Terminator
« Odgovor #191 poslato: 13.05.2013 11:07:47 »
Game of Thrones 5. deo... skripi...
i istovremeno procitao Enderovu igru za jedan dan :)

Spoiler: ShowHide
Enderu sve ide od ruke, od pocetka do kraja knjige, sto mi je malo zasmetalo i cini radnju predvidljivijom... Da je pustio goluba, neko bi mu rekao, svaka cast, gospodine, izvrsna strategija :P

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
« Odgovor #192 poslato: 13.05.2013 11:59:06 »
Za Endera Spolier stoji, ipak lepo je zamišljeno, interesantno i zaista se brzo čita  :) . Inače to je prvobitno bila kratka priča koju je on kasnije proširio u novelu.
A što se tiče Martina čekam da napiše još te dve preostale...

Van mreže ocnajob

• Terminator
« Odgovor #193 poslato: 13.05.2013 14:08:26 »
Da sam na njegovom mestu, batalio bih pisanje 7 knjiga i napisao samo jos samo jednu, vrednu pisanja... Vec posle 3 knjige pocelo je lagano posustajanje... U 5toj se prakticno nista ne desava (ili ja ne vidim sta se desava :) )

Van mreže Aca

• Global Moderator
  • Dominator
« Odgovor #194 poslato: 13.05.2013 14:20:30 »
Da sam na njegovom mestu, batalio bih pisanje 7 knjiga i napisao samo jos samo jednu, vrednu pisanja... Vec posle 3 knjige pocelo je lagano posustajanje... U 5toj se prakticno nista ne desava (ili ja ne vidim sta se desava :) )

Amen to that.