Autor Tema: Sta trenutno citate....  (Pročitano 146527 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
Odg: Sta trenutno citate....
« Odgovor #195 poslato: 13.05.2013 16:16:55 »
Da sam na njegovom mestu, batalio bih pisanje 7 knjiga i napisao samo jos samo jednu, vrednu pisanja... Vec posle 3 knjige pocelo je lagano posustajanje... U 5toj se prakticno nista ne desava (ili ja ne vidim sta se desava :) )
Isto i za mene. Četvrta mi je bila bezveze, 5. sam počeo i odustao, a baš retko odustajem od knjiga.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
« Odgovor #196 poslato: 03.07.2013 23:59:47 »
Iain M. Banks: Excession
Početak je vrlo interesantan.

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #197 poslato: 09.07.2013 15:15:32 »
Richard Morgan - Broken Angels , druga knjiga o Tasheki Kovacs-u. Sviđa mi se, post cyber-punk, transhumanizam, nihilizam, drevna civilizacija. Mislim da su neke stvari ovi iz Bioware maznuli za Mass Effect. Sve u svemu sam uživao u prvom delu i pripovedanju ciničnog japano-slovena. Druga kreće više dogs of war putem umesto private eye sa malo arheologije. Still awesome tho.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #198 poslato: 09.07.2013 15:18:35 »
Odlicne su knjige o Takeshi-u.  Treca opet ima drukciju formu od prve dve.

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #199 poslato: 22.07.2013 17:35:59 »
"The Lost Fleet" - Jack Campbell ... pročitao prvi serijal od 6 knjiga za 5 dana. Ne znam zbog čega mi se svideo toliko. Drugi serijal sada počeo da čitam Beyond the frontier.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #200 poslato: 22.07.2013 18:17:42 »
Ajd okaci zip sa svim Lost Fleet knjigama. Ako imas i dalje kod sebe.

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #201 poslato: 22.07.2013 19:08:48 »

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #202 poslato: 14.09.2013 19:25:35 »
Alystair Reynolds - Revelation Space bundle od 7 knjiga

I to citam po redu, ponekad smori ali ima toliko dobrih delova koji izvlace celu stvar da prosto zaboravis na nelogicnosti koje izgledaju kao rezultat sitnih popravki koje je pisac morao da radi da bi povezao sve u jednu celinu.
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #203 poslato: 14.09.2013 20:14:48 »
Skinuo sam odavno sve audioknjige od toga^, najverovatnije krecem sa "citanjem" cim zavrsim super solidni THE LOST FLEET serijal. Juce sam zavrsio slusanje 4. audioknjige, GraveSpawn fala na odlicnoj preporuci, jako je zanimljivo.
http://www.amazon.com/Dauntless-The-Lost-Fleet-Book/dp/0441014186

Inace, pre Lost Fleet-a sam poslusao odlicni REAMDE od Neil Stephensona. Fantasticna knjiga koja na fenomenalni nacin mixuje MMO igre, gold farming, mafiju, globalni rat na terroriste i fantasticnu akciju. Apsolutno sve preporuke.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #204 poslato: 14.09.2013 21:21:46 »
Alystair Reynolds - Revelation Space bundle od 7 knjiga

I to citam po redu, ponekad smori ali ima toliko dobrih delova koji izvlace celu stvar da prosto zaboravis na nelogicnosti koje izgledaju kao rezultat sitnih popravki koje je pisac morao da radi da bi povezao sve u jednu celinu.

Wait, 7 knjiga? Ja znam za 5 a procitao sam 4... Daj naslove zadnje dve, pls.

*edit* To su verovatno one neke zbirke kratkih prica ili stavec? *edit*

Dokle si stigao?

Inace, dobar je i njegov 'Pushing Ice'.
« Poslednja izmena: 14.09.2013 21:26:49 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #205 poslato: 14.09.2013 21:29:44 »
Title: Revelation Space Collection

Books set in the Revelation Space universe:
Revelation Space
Chasm City
Redemption Ark
Absolution Gap
The Prefect
Diamond Dogs & Turquoise Days
Galactic North

Stigao sam do skoro pola Redemption Ark. Revelation Space je bio odlican, Chasm City razocarao ali i dalje bio zanimljivo stivo. Videcemo kako ce dalje da se razvija.
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #206 poslato: 14.09.2013 21:50:12 »
Title: Revelation Space Collection

Books set in the Revelation Space universe:
Revelation Space
Chasm City
Redemption Ark
Absolution Gap
The Prefect
Diamond Dogs & Turquoise Days
Galactic North

Stigao sam do skoro pola Redemption Ark. Revelation Space je bio odlican, Chasm City razocarao ali i dalje bio zanimljivo stivo. Videcemo kako ce dalje da se razvija.

Mda predpostavio sam da je to... U Redemption Ark i Absolution Gap zakuva radnju, a onda ide Prefect koji je prequel i ove druge dve koje su kolekcije kratkih prica...
« Poslednja izmena: 14.09.2013 21:53:16 Igor »
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #207 poslato: 28.09.2013 21:03:43 »
Zavrsih The Lost Fleet, super je skroz.

Ali pre nego sto krenem Revelation Space, moram prvo da overim "Abaddon's Gate", zavrsetak triologije koju je zapoceo odlicni Leviathan Wakes. Da li mozda iko moze da mi iskopa audiobook za to? Trazio sam al nisam nasao. Takodje, audiobook za najnoviju knjigu Brandon Sanderson-a "Steelheart".

Obe knjige su prisutne na audible.com, ali nisam nasao da je neko okacio te audio fajlove za download... :(
« Poslednja izmena: 28.09.2013 21:05:46 DieH@rd »

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #208 poslato: 28.09.2013 21:16:37 »
Zavrsih The Lost Fleet, super je skroz.

Ali pre nego sto krenem Revelation Space, moram prvo da overim "Abaddon's Gate", zavrsetak triologije koju je zapoceo odlicni Leviathan Wakes. Da li mozda iko moze da mi iskopa audiobook za to? Trazio sam al nisam nasao. Takodje, audiobook za najnoviju knjigu Brandon Sanderson-a "Steelheart".

Obe knjige su prisutne na audible.com, ali nisam nasao da je neko okacio te audio fajlove za download... :(

Abbadon's Gate je nazalost po meni najslabija od tri knjige... :/

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #209 poslato: 28.09.2013 21:23:09 »
Procitao "Evolution" od Stephena Baxtera. Mind blown.

Sada krecem da citam "The Long War", drugi deo "The Long Earth" serijala koji pisu Terry Pratchett i Stephen Baxter. Prvi deo nije bio los, videcemo za drugi.