Autor Tema: Sta trenutno citate....  (Pročitano 146525 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Deadpool

• Dominator
  • merc with a mouth
Odg: Sta trenutno citate....
« Odgovor #210 poslato: 28.09.2013 21:42:46 »
Završio sam Excession od Iana Benksa, prešao na njegovu zbirku kratkih priča The State of the Art, iz istog Culture univerzuma. Excession je odličan.

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #211 poslato: 28.09.2013 22:32:41 »

Abbadon's Gate je nazalost po meni najslabija od tri knjige... :/

Noeeees. I dvojka je vec bila losija od prve knjige. :( Makar sam za Steelheart cuo da je pure win.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #212 poslato: 28.09.2013 22:37:02 »

Noeeees. I dvojka je vec bila losija od prve knjige. :( Makar sam za Steelheart cuo da je pure win.

Dvojka mi je bila cool. Ne koliko prva, ali mi je bila dobra. Nije tako losa ni treca, ali je kraj nekako zbrzan....
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Van mreže twist

• Dominator
« Odgovor #213 poslato: 29.09.2013 01:45:18 »

Hmmda slazem se, ali opet mozda smo i mi previse ocekivali od treceg dela. Otkad im je George Raymond Richard Martin rekao da pisu space opere bas onako kako treba skontali su da ne treba nista da menjaju. :)
You underestimate my propensity for acting on a whim, Dan. I might kill you just for the sheer cosmic perversity of the act.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #214 poslato: 29.09.2013 10:47:15 »
Ja sam počeo da čitam The Yiddish Policemen's Union http://en.wikipedia.org/wiki/The_Yiddish_Policemen's_Union

U pitanju je alternativna istorija i triler smešten u njoj, koja se bavi svetom bez Izraela, i gde je slična tvorevina nastala na teritoriji Aljaske tako što su emigranti iz Evrope naseljavani tamo pre početka 2. sv. rata, a začetak Izraela je uništen 1948.

Čabon je pisac i zaista je jako dobro, ne liči mi na bilo šta što sam ranije čitao, posebno po uvrnutosti premise.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #215 poslato: 29.09.2013 11:28:06 »
Citat
Ja sam počeo da čitam The Yiddish Policemen's Union http://en.wikipedia.org/wiki/The_Yiddish_Policemen's_Union

Say whaaat! :D
I ja trenutno čitam ovo i veoma je zanimljiva knjiga, detektivski roman protkan jevrejskom filozofijom, mogućnošću postojanja natprirodnog i neizvesnošću sutrašnjice. Dugo sam je šacovao, i skoro kupio u Deretinoj knjižari uz popust i poklon od dve knjige. Posao veka :D

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #216 poslato: 29.09.2013 19:09:49 »
Say whaaat! :D
I ja trenutno čitam ovo i veoma je zanimljiva knjiga, detektivski roman protkan jevrejskom filozofijom, mogućnošću postojanja natprirodnog i neizvesnošću sutrašnjice. Dugo sam je šacovao, i skoro kupio u Deretinoj knjižari uz popust i poklon od dve knjige. Posao veka :D
Ja čitam na eng. preko telefona. Ko je prevodio?

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #217 poslato: 29.09.2013 19:21:00 »
Vesna Petrović, dobar je prevod, nemam zamerki

Van mreže Achos

• Dominator
  • official teta bester
« Odgovor #218 poslato: 30.09.2013 09:35:17 »
D Brown - Tricks of the Mind
Lik je genijalan :D

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #219 poslato: 30.09.2013 10:21:44 »
Jos nedelju dana i izlazi predugo ocekivani i predugo odlagani "The Republic of Thieves"... 

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #220 poslato: 30.09.2013 12:32:09 »
Dobro, ja sam obe knjige pročitao pre godinu dana, nisam predugo čekao na treću.
Ali se radujem :D

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #221 poslato: 30.09.2013 13:37:25 »
I hate you. :D Ti nisi morao biti mucen cak ni odlaganjima koje je druga knjiga imala. :D

Oh well... posle Republic of Thieves, ostaje mi da docekam jos i "The Doors of Stone"... Ko zna kad ce to.

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #222 poslato: 30.09.2013 14:14:55 »
To je ono što mi nije jasno kod Rotfusa. Ako je već napisao komplet delo i podelio u tri knjige, u čemu je stvar sa čekanjem?
Prvo je on čekao jer niko nije hteo da mu objavi knjigu, a sad mi čekamo jer on neće da objavi knjigu.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #223 poslato: 30.09.2013 14:24:03 »
Svi koji danas pišu SF/F pišu šestologije jer... bate... umetnost! A plus, ako dođe Warner Bros. da otkupi prava, pa da vidiš tog a-la-twilight payday!

Van mreže DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #224 poslato: 30.09.2013 15:01:30 »
Cini mi se da ce Sandersonov "Words of Radiance" pre izbaciti 1000 pages knjigu od Rufusa... Ali ono, Sanderson je navikao da pise brzo, isto kao i Jim Butcher. Jedva cekam da vidim kako ce mu ispasti ovaj novi Steampunk univerzum, a u medjuvremenu Drezden 15 stize u decembru. :D  :!!: