Autor Tema: Sta trenutno citate....  (Pročitano 146517 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vaar

• Dominator
Odg: Sta trenutno citate....
« Odgovor #225 poslato: 30.09.2013 16:58:36 »
 Mobile Design Patterns by Smashing Magazine

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #226 poslato: 01.06.2014 20:35:42 »
Cini mi se da ce Sandersonov "Words of Radiance" pre izbaciti 1000 pages knjigu od Rufusa... Ali ono, Sanderson je navikao da pise brzo, isto kao i Jim Butcher. Jedva cekam da vidim kako ce mu ispasti ovaj novi Steampunk univerzum, a u medjuvremenu Drezden 15 stize u decembru. :D  :!!:

Jesi li procitao Skin game? Ja ga sad zavrsio i svidja mi se.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #227 poslato: 01.06.2014 20:36:31 »
Zavrsio sam audiobook od Mistborn #2 [sweeet] i danas sam zapoceo Skin Game. So far, so good. :)

Van mreže ocnajob

• Terminator
« Odgovor #228 poslato: 08.07.2014 21:52:58 »
Buduca istorija 1-4, Hanlajn Robert. Cudi me da sam na ovo naleteo tek sada. Negde sam procitao da je Hanlajn bio "svez" u predvidjanju buducnosti sve dok nekog trenutka kad je malo skrenuo sa puta...

Ovde je ipak moderan i moram da priznam da su mi se sve price svidele... procitao sam sve 4ri knjige u dahu... Naleteo sam na gomilu motiva u ovim knjigama koji ce se kasnije obilato koristiti u drugim knjiga, filmovima... Ne zovu ga za dz ocem SF zanra.

Arhangelsk - Robert Heris - Neverovatna knjiga puna zapleta sa radnjom smestenom u Rusiji, gde vise ljudi i vlada tragaju za misterioznom Staljinovom beleznicom koju je ostavio iza sebe...

Izgubljeni simbol - Den Braun.... Potrebno mi je bilo tri knjige da procitam od Brauna da bih ukapirao koliko sablonirano pise... uvek isti trikovi, karakteri slicni, plagijat samog sebe, iskarikiran na trenutke, al opet dovoljno zanimljivo... U ovoj knjizi sam bar malo naucio o masoneriji...

BTW, nabavio sam Kindle... knjige samo prste :)
« Poslednja izmena: 08.07.2014 22:53:54 ocnajob »

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
« Odgovor #229 poslato: 13.07.2014 21:14:45 »
Pozdrav svima. Evo da kazem i ja nesto za TV dnevnik :).

I AM LEGEND - Richard Matheson
Odličan SF Horor iz 1954. Po njemu je ekranizovano vise filmova a zadnji sa Vil SMithom. Film je solidan ali knjiga je odlična.  Fascinirala me je svezina pristupa i orginalnost spajanja tema (Drakula i Fall out). Topla preporuka svima i primer kako za odlicno ispricanu pricu ne moras saseci pola Amazona ispisujući 1000 strana.

METRO 2033 i- Dmitry Glukhovsky
Odlican post apokaliptični roman smešten u Rusiju nakon 3 svetskog rata. Preživeli su samo oni koji su se u vreme prvog udara sticajem okolnosti zatekli u moskovskom metrou. Ljudi su se podelili u male državice prema pripadajućim stanicama. U tamnim hodnicima moskovskog metroa pisac je uspeo da kreira uzbudljiv seting sličan Fall out-u, prepun neverovatnih čudovišta, mutanata, psihopata, Psykera, proroka i heroja. Ne mogu dovoljno nahvaliti  ;)
METRO 2034
Nastavak za klasu slabiji od orginala, čitajte samo ukoliko ste se baš oduševili prvim delom.
Inače postoje i 2 kompjuterske igre kao i preko 30 novela raznih autora koje se naslanjaju na ovaj seting.
« Poslednja izmena: 13.07.2014 23:56:51 Hrabri vitez »

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #230 poslato: 13.07.2014 21:23:50 »
Skin Game - vrh
The Lost Fleet: Steadfast - odlican pocetak novog storyline-a
Cibola Burn - odlicno

Sad sam zapoceo

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
« Odgovor #231 poslato: 13.07.2014 23:53:49 »
Počeo sam sa Butcherom, pročitao sam Storm front i Fool moon. Dosta dobro.
Ali nešto me nije držalo.
Sad čitam serijal Noćna straža od Sergeja Lukyanenka. Veoma slično Dresden filesu , urban fantasy smešten u sadašnje vreme u Moskvi.
Postoje ljudi i ini (magovi, vukodlaci, vampiri koji se dalje dele na tamne i svetle). Tama i svetlost su se nakon više vekovnog rata došli do primirja i organizovali su noćnu i dnevnu stražu koje održavaju red. Ne mogu prestati da čitam  :love:
Inače imaju i dva dosta solidna filma istog imena. U Rusiji su bili najgledaniji ikad i uopšte nisu loši, premda knjiga je zakon.
Mislim da su ljudi kod nas dosta odbojni kad se spomene SF ili fantasy koji dolazi sa istoka.

Van mreže bear

• Dominator
« Odgovor #232 poslato: 14.07.2014 01:07:09 »
Mislim da su ljudi kod nas dosta odbojni kad se spomene SF ili fantasy koji dolazi sa istoka.

Mislim da to nema veze sa SF-om kao takvim, vec generalnim pogledom na svet :) Istocnjackog SF-a imam sasvim dosta, maltene su svi Ruski veliki knjizevnici koketirali sa SF-om u nekoj formi (da, da, Tolstoj, Bulgakov, itd). Od ovog post-Sovjetskog nazalost jako malo stize do nas (osim mozda Nocne straze i Metroa), ali su ultrapopularni unutar Ruskog govornog podrucja.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
« Odgovor #233 poslato: 14.07.2014 07:32:57 »
Kad pominjete Ruse. Ja sam poceo ovo da citam pre nekog vremena ali nikako da stignem da zavrsim:

https://solaris.rs/ar_hlorofilija.html

"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #234 poslato: 14.07.2014 09:06:48 »
Počeo sam sa Butcherom, pročitao sam Storm front i Fool moon. Dosta dobro.
Ali nešto me nije držalo.

Nemoj odustajati, posto prvih par romana su "najgore" knjige koje sui napisao [ujedno i nejgove prve]. Ja bih rekao da od knjige 4 krece pravi buildup celog tog univerzuma i pojavljivanje centralne price koja je veoma zanimljiva. Serial definitivno vredi citati, jako je epic.

Van mreže ocnajob

• Terminator
« Odgovor #235 poslato: 14.07.2014 11:13:18 »
Nocne straze su odlicne, osim poslednje knjige, gde ima vise politicke analize nego svega ostalog...

Van mreže ocnajob

• Terminator
« Odgovor #236 poslato: 19.07.2014 22:46:56 »
Haldeman - Veciti mir (iako nisu povezane, mozda bolje citati ovu knjigu prvo pa Veciti rat, posto je ova za nijansu slabija, bar meni) solidna...

Bruks - World war z.. au, koliko je ovo dobro... u 300 i nesto strana, iz ugla raznih ucesnika rata protiv zombija, detaljan i upecatljiv uvid u desavanja neposredno pre, za vreme i posle ovog rata... u filmu koriste 1 promil motiva iz ove knjige (mada ni film nije los)...

Van mreže anakin

• Terminator
« Odgovor #237 poslato: 21.08.2014 12:48:16 »
Robert E. Howard:

DOLAZAK KONANA SIMERIJANCA

zbirka priča o najpoznatijem varvarinu

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #238 poslato: 21.08.2014 14:12:37 »
Zavrsavam Terminal World od Reynoldsa. It's cool. Veoma zanimljiv pogled na post-apokalipsu koja je nastala zbog veoma cudnog SF fenomena in far far far future Earth.

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #239 poslato: 21.08.2014 16:02:26 »
Ja čitam Leviathan Wakes by James S. A. Corey.

Not bad. Političke igre unutar sunčevog sistema između Marsa (disciplinovane vojne sile), Beltera (dezorganizovane grupe ljudi koji žive na raznim asteroidima u asteroidnom pojasu) i Zemlje.