Autor Tema: Sta trenutno citate....  (Pročitano 146516 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže carnifex

• Sarmofil
  • Dominator
  • Sarma prevails
Odg: Sta trenutno citate....
« Odgovor #240 poslato: 21.08.2014 16:23:59 »
Nije sf, ali prilicno interesatno stivo:

http://en.wikipedia.org/wiki/A_Confederacy_of_Dunces

"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time... like tears in rain... Time to die." Roy Batty, Blade Runner

Van mreže GraveSpawn

• Dominator
« Odgovor #241 poslato: 22.08.2014 10:50:39 »
Ja čitam Leviathan Wakes by James S. A. Corey.

Not bad. Političke igre unutar sunčevog sistema između Marsa (disciplinovane vojne sile), Beltera (dezorganizovane grupe ljudi koji žive na raznim asteroidima u asteroidnom pojasu) i Zemlje.

Spoiler: ShowHide
Ja sam se razočarao u tu knjigu. Mister R.R.Martin je preporučio ali negde na polovini priča ide u klinac i pretvara se u "Walking Dead ... IN SPACE!". Nadam se da to nije neki spoiler?

Ja sam upravo završio https://www.goodreads.com/series/42762-looking-glass . Kao SF nije loše. Ima par grešaka što se fizike tiče. Stil pisanja je prost, možda i previše prost. John Ringo iz nekog razloga mora da ubaci svoja politička uverenje makar dva-tri puta u svaku svoju knjigu i da bude užasno šovinistički na momente. Kao da očekuje da svaki njegov čitalac mora da bude belac, republikanac, šovinista, gun-nut. Ako ignorišeš to dobiješ bubble-gum SF koji je baš zabavan sa likovima koji su možda malo više jednodimenzionlni i sa Übermensch sindromom. I naravno stara dobra poruka fuck French (for some reason) i 'Murica Fuck Yeah! Možda sam previše strog jer sam ipak uživao u ove četiri novelice ali sam na nekim mestima dobio takav prenos srama. Pogotovo jedan deo kada warp field broda interaktuje sa nekim drugim poljem vanzemaljske stanice tako da neki chaos field pravi ceo brod u stilu anime klišea. Yep. Ali super delovi su reference na SF od strane različitih likova koji prepoznaju sličnosti u događajima u knjizi sa drugim delima.

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #242 poslato: 22.08.2014 12:18:09 »
Ja čitam Leviathan Wakes by James S. A. Corey.

Not bad. Političke igre unutar sunčevog sistema između Marsa (disciplinovane vojne sile), Beltera (dezorganizovane grupe ljudi koji žive na raznim asteroidima u asteroidnom pojasu) i Zemlje.
Ja sam čitao domaći prevod prošle godine - jako mi se dopalo, prava moderna space opera sa svim triler/militarz SF trenucima. Corey je zapravo dva lika i čitao sam da su im sve knjige u tom fazonu.
Movies, films and movies - Watching movies and writing about them

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #243 poslato: 22.08.2014 13:56:24 »
Da 2 lika, jedan je pisao sve chaptere sa Millerom, a drugi sve chaptere sa Holdenom.  :)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #244 poslato: 22.08.2014 15:09:17 »
Heh! Nisam to znao. Oseti se raszličit stil u tim poglavljima. Ali sam to pripisao tome što su ta dva lika toliko drugačiji. Mora da je zabavno pisati tako knjigu.

Van mreže ocnajob

• Terminator
« Odgovor #245 poslato: 23.08.2014 16:59:38 »
Digitalna tvrdjava - Den Braun ... zanimljivo, pomalo povrsno i nelogicno na trenutke ali drzi paznju. Klasicni Den Braun, samo bez Langdona.

Vrata u leto - Hajnlajn. Prilicno dobro. Ima i putovanja kroz vreme i hibernacije kao teme. Pitam se samo
Spoiler: ShowHide
da li sam igde video da neko vidi posledice svog putovanja kroz vreme i onda dobije ideju da mora da putuje kroz vreme da bi to i uradio...

Van mreže nes

• Dominator
« Odgovor #246 poslato: 03.10.2014 23:13:28 »
Nije SF ali me oduševila knjiga
"Grad tajni"
od Zorana Lj. Nikolića
istorija, fantazija, pomalo misterije.
"Pre nego što popravite svet, popravite česmu u svom stanu. Svet bi bio mnogo srećniji i lepši kad bi svako samo popravio česmu ili makar zube."

Duško Radović

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #247 poslato: 04.10.2014 10:17:22 »
Ja već dva meseca čitam The Golem and the Jinni. Jeste dosta dobro, ali je isto tako ogromno, i maaalčice smarajuće. Ipak, setting i ideja je super za šatro-fizolofsko/spiritualno roman pa ipak nastavljam.

Van mreže kravinoff

• Kraven the
  • Dominator
    • deviantART
« Odgovor #248 poslato: 04.10.2014 11:44:49 »
Meni je to odavno na spisku, al uvek nesto drugo uskoci u medjuvremenu. Sada se bavim Mr. Penumbra's 24-Hour Bookstore i zanimljiva je, gikovska i lagana za citanje. Ne znam zasto je toliku paznju izazvala, maltene kao knjige Zorana Zivkovica na zapadu, mislim imaju oni i bolja dela.

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
« Odgovor #249 poslato: 23.01.2015 21:27:28 »
Skoro sam pročitao Weatership dawn od Ričarda Adamsa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Watership_Down
Kultni roman iz 1972 roman o kunićima koji beže iz svog skloništa kako bi našli bolji dom. Kompletna radnja se dešava u realnom svetu a kunići žive naporedo sa ljudima. Na početku je pomalo usporena radnja (da ne kažem dosadno)  i ako prođete prvih 150 strana radnja postaje brža i na neki način se saživite sa karakterima i njihovom perspektivom. Ima i istoimeni crtać iz 1978.
Sticajem okolnosti počeo sam da čitam jednu DnD kampanju iz Iron Kingdoms sveta - Witchfire triology ( bez namere da vodim istu kao game master  ;D ). Nisam mnogo čitao ovakvih DnD kampanja ali ova je odlična. Zaplet je sjajan, likovi interesantni, seting steampunk fantasy šta ćeš više. Topla preporuka  :).

Van mreže Hrabri vitez

• Recruit
  • *
    • hrabrivitez
« Odgovor #250 poslato: 23.01.2015 21:32:32 »
Zavrsio sam audiobook od Mistborn #2 [sweeet] i danas sam zapoceo Skin Game. So far, so good. :)
Pročitao sam prvu i nikako da dođem do druge i treće, a nešto mi se ne čita u elektronskoj formi niti sluša (zaželeo sam se pravog papira  :) ). U svakom slučaju meni veoma interesantno, rekao bih  X men u Fantasy svetu. A dodatni plus je što je čovek napisao 3 knjige i završio priču bez ulaska u sindrom španske serije (ko je rekao Martin). da li si u međuvremenu došao do treće i da li je na nivou prve?

Na mreži DieH@rd

• Living in 4K HDR
  • Dominator
« Odgovor #251 poslato: 23.01.2015 22:13:33 »
Kompletna triologija je super. Prva je maltene standalone, druga je vec ocigledno buildup za finale, koje je BAS epic.   Sanderson je najavio da je potpisao ugovor za pisanje nove Mistborn triologije [orginalni plan mi je bio 3 triologiej za taj univerzum - fantasy times, steampunk times i far future times].  Inace bas ne mislim da Sanderson ikad pise "spanske serije" kao Martin. Njegove knjige uvek imaju dobar tok i neverovatan miks worldbuilding/likova koji se menjaju/zanimljivih magic sistema koji uvek prave zanimljive avanture. Stormlight Archive ce mu imati 10+ knjiga, napisao je samo 2 u bigass broju stranica, ali obe knjige su epic as fuck. Radije bih citao njega nego Martina [od kojeg sam vec odustao].

Inace, svasta sam citao [slusao audiobookove] u poslednje vreme... Star Wars Tarkin, Scalzijev Lock In [dobar worldwbuilding ali previse nagla zavrsnica], Sandersonov Steelheart+Firefight, najnoviji Beyond the Frontier+sve tri Lost Stars od Jack Campbell-a... plus overio sam audiobook verzije od Ready Player One i Martian posto sam to ranije "samo" citao. :)

Sledece sto cu da slusam je Symbiont od Mire Grant.
« Poslednja izmena: 23.01.2015 22:17:03 DieH@rd »

Van mreže ivica

• Urednik
  • Dominator
    • The Art of Kendo
« Odgovor #252 poslato: 24.01.2015 16:05:56 »
Watership down je meni bio strava, čitao sam ga pre nekih 15 godina kada sam u bilioteci tražio bilo šta što je fantastika i jedan matori lik mi je to preporučio. Rekao je da se radi o zečevima, ali da me to ne odbije pošto je odličan. I bio je u pravu :)

Van mreže Relja

• Administrator
  • Dominator
  • ALL HAIL MEGATRON!
    • http://www.photontide.org
« Odgovor #253 poslato: 01.02.2015 13:35:10 »
Upravo završih drugi deo Expanse-a: Caliban's War. Nisam verovao da će biti bolje od prvog dela. Veoma, veoma zanimljivo i zarazno štivo.

Van mreže Igor

• Dominator
« Odgovor #254 poslato: 01.02.2015 14:15:14 »
Upravo završih drugi deo Expanse-a: Caliban's War. Nisam verovao da će biti bolje od prvog dela. Veoma, veoma zanimljivo i zarazno štivo.

Sledeca dva nastavka nisu toliko dobri, ali nisu ni losi. Treca knjiga je po meni najlosija.
"Let us think the unthinkable, let us do the undoable, let us prepare to grapple with the ineffable itself, and see if we may not eff it after all." - Douglas Adams